مرجع معرفی تولیدکنندگان مبل
مرجع معرفی تولیدکنندگان مبل
اشتباهات رایج در نگهداری از پارچه مبل

9 اشتباه مهمی که در نگهداری مبل رخ میدهد

اشتباهات رایج در نگهداری مبل

 

امروزه سرویس های مبل یکی از پر استفاده ترین لوازم منزل می باشد و به نوعی میتوان گفت در هر منزلی وجود دارد و به دلیل استفاده فراوان خیلی زود خراب می شود. همانطور که می دانید به دلیل بالا رفتن هزینه ها نمی توان آنها را در فواصل زمانی کوتاه تعویض نمود، بنابراین بهتر است از آنها به درستی استفاده کنید و در نگهداری از آنها نکاتی را مد نظر قرار دهید تا مدت زمان بیشتری عمر کنند و مبل هایتان ظاهر خوبی داشته باشند‌‌. در این مقاله سعی داریم شما را با اشتباهات رایج در نگهداری مبل آشنا سازیم تا با رعایت آنها مبل های شما سالم بمانند و ظاهر زیبایی داشته باشند، با ما همراه باشید.

در ابتدا این نکته را متذکر شویم که جنس، نوع و مدل مبل و پارچه اش در طرز نگهداری و رعایت نکات متفاوت است. هنگام خواندن مقاله نکات مرتبط با مبلمانتان را مد نظر داشته باشید و متناسب با آن رفتار کنید. مبل ها به سه دسته ی  مبل راحتی، مبل کلاسیک  و  مبل سلطنتی  تقسیم می شوند و پارچه ی آنها نیز جیر، مخمل، چرم و پارچه های نخی ساده و طرحدار می باشد.

 

اشتباهات رایج در نگهداری مبل

 

اشتباهات رایج در نگهداری از پارچه مبل

 

1. معمولا در منزل به تمیز کردن و شستشوی پارچه ی مبل زیاد اهمیت داده نمی شود که این مورد یک اشتباه بزرگ است زیرا تار و پود پارچه با نفوذ گرد و خاک از هم جدا می شوند و آسیب می بیند.  حال راهکار درست چیست اینکه در بازه زمانی های مشخص سطح پارچه ای مبل را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید و گهگاهی دستمال نخی نم به آن بکشید تا گرد و خاک به خورد پارچه نرود.

2. اشتباه دوم در رابطه با چیدمان دکوراسیون منزل است، اینکه در چیدمان به قسمت هایی که نور آفتاب بیشتر می تابد دقت کنید و سعی کنید طوری بچینید که آنها در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشند. زیرا نور خورشید علاوه بر پارچه به چوب آن نیز آسیب می رساند و موجب از بین رفتن رنگ آن می شود که در دراز مدت موجب تفاوت در رنگ بخش هایی‌ که در معرض تابش نورخورشید هستند خواهید شد.

3. اشتباه سوم را زمانی انجام می دهید که اجازه می دهید لک های ایجاد شده روی مبل قدیمی شوند و آنها را زود تمیز نمی کنید. زمانی که چیزی روی مبل ریخته می شود یا لکی روی آن ایجاد می شود باید همان لحظه برای تمیز کردن آن اقدام کنید و به زمان دیگری موکول نکنید، زیرا هرچه لک تازه تر باشد زودتر و با آسیب کمتری پاک خواهد شد.

4. مورد بعدی توجه و دقت در نگهداری اسفنج مبل است‌. زیرا اگر به این مورد دقت نکنید موجب از بین رفتن زود هنگام آن می شود و مبلمان شما خیلی زود از خراب خواهند شد. حال چه اشتباهاتی بیشتر رواج دارد. اینکه از میلمان به عنوان تختخواب استفاده نمایید، درسته که دراز کشیدن روی مبل بسیار لذت بخش می باشد اما به این نکته توجه داشته باشید که مبل برای نشستن طراحی و ساخته شده است نه برای دراز کشیدن. اگر این حرکت زیاد روی آن اتفاق بیافتد باعث آسیب دیدن ابر و اسفنج های داخل آن می شود و حتی ممکن است فنرهای آن از خراب شود‌.

اشتباه بعدی که انجام آن به مبل بسیار آسیب می رساند استفاده ی مکرر از یک مبل یا یک قسمت از آن می باشد‌. زیرا این حرکت موجب خوابیدن اسفنج آن قسمت از مبل یا آن مبل می شود‌. بهتر است برای اینکه مبلمان شما بیشتر عمر کنند به صورت ‌چرخشی روی آنها بشینید و فقط از یک مبل استفاده نکنید.

5. مورد بعدی نگهداری مناسب از کوسن های مبل می باشد و از جابه جا کردن آنها غافل نشوید. باید هر از چند گاهی آن ها را جابه جا کنید، پشت و رو کنید تا آسیب کمتری به آنها وارد شود. برخی به دلیل بهم نریختن شکل و شمایل سرویس مبلمانشان کوسن ها را جابه جا نمی کنند و همیشه به صورت ثابت می گذارند که این کار بسیار به آنها آسیب می زند و باعث خراب شدن آنها می شود.

 

9 شتباه مهمی که در نگهداری مبل رخ میدهد

 

اشتباهات رایج در نگهداری از مبل چرم

 

در این قسمت چند مورد از رایج ترین اشتباهات در مورد نگهداری از مبلمان با روکش چرم را متذکر می شویم. اگر در محل کار و یا منزل از مبلمان با روکش چرم استفاده کنید باید از انجام برخی کارها پرهیز کنید‌ که به برخی از رایج ترین آنها اشاره می کنیم.

1. مبلمان با روکش چرم را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید زیرا موجب پوسته پوسته شدن روکش آن‌ می شود.

2. هیچگاه مواد چاپی مانند کتاب، مجله و ‌‌‌‌.‌‌.. روی سطح چرمی اش نگذارید زیرا مواد شیمیایی که برای چاپ مورد استفاده قرار گرفته به مرور به بافت چرم نفوذ می کند و باعث از بین رفتن آن می شود.

3. آن را را با یک دستمال نم به آرامی تمیز کنید تا گرد و خاک به عمق اش ‌نفوذ پیدا نکند.

4. از گذاشتن لیوان چای داغ یا ظرف غذای گرم روی آن پرهیز کنید.

 

اشتباهات رایج در نگهداری از مبل چرم

 

اشتباهات رایج در نگهداری از مبل سلطنتی

 

اگر از مبلمان سلطنتی و چوب دار در منزلتان استفاده می نمایید علاوه بر پرهیز از اشتباهاتی که در قسمت اول مقاله ذکر کردیم باید به چند مورد دیگر نیز برای سالم نگهداشتن چوب آن توجه داشته باشید. اینکه برای تمیز کردن چوب آن از دستمال با بافت نرم استفاده کنید تا خط و خشی روی چوب هایش نیفتد. مانع خیس شدن چوب مبلمانتان شوید زیرا باعث باد کردن و خراب شدن رنگ آن می شود. همچنین سعی کنید سرویس مبلمانتان را زیاد جابه جا نکنید.

 

اشتباهات رایج در نگهداری از مبل سلطنتی

 

نتیجه گیری

 

در این مقاله از  سیتی مبل  سعی کردیم به برخی از اشتباهات رایج در نگهداری از مبل اشاره کنیم تا شما عزیزان با آشنایی با آنها و رعایتشان از سرویس مبلمانتان سالها با داشتن ظاهری زیبا و سالم استفاده نمایید. در هنگام خواندن این مقاله حتما مدل و جنس مبلمانتان را در نظر توجه باشید تا بهتر تشخیص دهید که از انجام کدام اشتباهات خودداری نمایید. در نگهداری از سرویس مبلمان حتما به تمامی قسمت های آن توجه فرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *