مرجع معرفی تولیدکنندگان مبل
مرجع معرفی تولیدکنندگان مبل
نکته های مهم در خرید مبل تخت خوابشو

نکته های مهم در خرید مبل تخت خواب شو

نکته های مهم در خرید مبل تخت خواب شو

 

افراد بسیاری هستند که علاقه به استراحت کردن روی کاناپه ها دارند و مایلند روی کاناپه ی مبل بخوابند. با توجه به ساختار مبلمان که برای نشستن طراحی شده و دراز کشیدن روی آن موجب آسیب دیدن آن می شود توصیه ی ما به این گونه افراد تهیه ی مبل تختخواب شو می باشد. برخی نیز به دلیل کوچک بودن فضا نمی توانند تخت خواب جداگانه ای در منزل داشته باشند و برای مدیریت بهتر فضایشان استفاده از مبل تخت خواب شو انتخاب بهتری است. زیرا استفاده از مبل های تختخوابشو علاوه بر کاربرد دوگانه ای که دارد می توانید از محیط منزلتان بهتر استفاده کنید روزها به شکل مبل آن را داشته باشید و برای نشستن از آن استفاده نمایید تا فضای ککتری اشغال کند و شب ها برای استراحت آن را به صورت تخت درآورید.

با توجه به کاربرد و مزایای فراوان مبل های تخت خواب شو افراد زیادی علاقه به تهیه و استفاده از آن دارند و برای خرید آن اقدام می نمایند ولی باید توجه داشته باشید که برای خرید این مبل ها باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا مناسب ترین مدل را با توجه به کیفیت و نیازتان تهیه کنید. در این مقاله به نکته های مهم در خرید مبل تخت خواب شو اشاره می کنیم و نکاتی در رابطه با نگهداری مبلمان تخت خوابشو ذکر می کنیم تا مدت زمان بیشتری بتوانید از آن استفاده کنید.

 

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

 

ابعاد و استانداردهای مبل تختخوابشو

 

زمانی که تصمیم به خرید مبل تختخوابشو می گیرید در قدم اول باید فضا و متراژتان را مد نظر قرار دهید. همان طورکه می دانید این مبلها چون به شکل تخت در می آیند برای باز شدن به فضای بیشتری نیاز دارند و باید قبل از اقدام برای خرید ابتدا فضایتان را خوب بررسی کنید تا ببینید مبل تخت خواب شو فضا برای باز و بسته شدن دارد و بعد از اندازه گیری با توجه با ابعاد برای خرید اقدام کنید. به طور استاندارد مبل های تخت خواب شو زمانی که به شکل تخت در می آیند طولی برابر 190 سانتی متر دارند. عرض آنها با توجه به مدلشان متفاوت است و برابر 130 تا 150 سانتی متر می باشند که باید دسته های کنار مبل را نیز به این ابعاد اضافه کرد. البته مبل های تختخوابشو در شکل های دو نفره و یک نفره وجود دارد که عرض یک نفره های آن نسبت به کاناپه های دو نفره و سه نفره کوچک تر است.

 

راهنمای خرید مبل تخت خواب شو

 

شکل ظاهری مبل تختخواب شو

 

مبل های تختخوابشو در شکل های متنوع موجود است که شما باید با آشنایی با انواع مدل ها، با مد نظر قرار گرفتن نیازتان مناسب ترین را انتخاب نمایید. دار ادامه انواع آن را خدمتتان معرفی می کنیم.

 • مبل تختخواب شو یک نفره: این مدل یک مبل تک نفره می باشد که برای نشستن یک نفر فضا دارد و زمانی که آن را باز می کنید به اندازه ی تختخواب یک نفره می شود که میتوانید در حال بازشو به عنوان کاناپه برای نشستن دو الی سه نفر نیز استفاده کنید.
 • مبل تختخواب شو به صورت کاناپه دو نفره: این مدل به شکل یک کاناپه دو نفره می باشد و زمانی که آن را باز می کنید به ابعاد تخت دو نفره می باشد که فضا برای خوابیدن دونفر دارد. یک نفر هم امکان استفاده از آن را دارد.
 • مبل تختخواب شو به صورت کاناپه سه نفره: این سبک از مبل تختنخواب شو شبیه مدل قبلی است با این تفاوت که به شکل یک کاناپه است که برای نشستن سه نفر مناسب است و حالت تختخوابشو نیز به ابعاد تخت دو نفره می باشد.
 • مبل تختخواب شو ال: یکی دیگر از مبل های تختخواب شو به شکل ال است و دارای ست کامل هفت نفره می باشد که می توان به شکل تختخواب آنها را چیدمان کرد و معمولا این مدل پهنای زیادی دارد.
 • ست های کامل تختخواب شو: نوع دیگر مبل تختخواب شو سرویس های مبل کامل می باشد که از یک مبل 3 نفره، یک دو نفره و دو تک نفره تشکیل شده اند که همگی قابل تبدیل شدن به تخت خواب می باشند و استفاده از این ست احتیاج به فضای بزرگی دارد.
 • مبل های تختخوابشو بدون دسته: برخی مدل ها هم وجود دارند که به شکل مبل های تک نفره و دو نفره می باشند و هیچ دسته ای در اطراف آنها وجود ندارد و آنها تبدیل به تختخواب هم می شوند دسته ای در کنار آنها وجود ندارد.

 

جنس کلاف مبل تختخواب شو

 

مورد مهمی که در هنگام خرید مبل تختخواب شو باید دقت کرد جنس کلاف مبل تختخواب شو می باشد. به طور معمول کلاف های مبل تختخواب شو در دو جنس فلر و چوب می باشند و باید هنگام خرید به کیفیت جنسی که انتخاب می کنید بسیار دقت نمایید زیرا بدنه ی داخلی مبل تختخواب شو بسیار اهمیت دارد. چون از این مبل ها بسیار استفاده می شود و از همه مهم تر به دلیل دراز کشیدن و خوابیدن باید بدنه ی مقامی داشته باشد تا زمان استفاده آسیب نبیند و لق نزند. برای آشنایی بیشتر می توانید از   مقاله بهترین چوب برای مبل  کمک بگیرید. دلیل بعدی مقاوم بودن کلاف مبل تختواب شو این می باشدکه آنها را برای استفاده به عنوان تخت باز می کنید و می بندید باید  اتصالات مستحکمی داشته باشد تا هنگام باز وبسته کردن به سرعت آسیب نبیند و طول عمر بالایی داشته باشد.

 

کلاف مبل تختخوابشو

 

جنس پارچه مبل تخت خواب شو

 

جنس پارچه مبل تختخواب شو نیز از نکاتی است که باید در انتخاب آن بسیار دقت کرد. اگر پارچه مبل کیفیت مناسبی نداشته باشد در اثر مدت کوتاهی استفاده کیفیتش را از دست می دهد و دیگر جلوه ی مناسبی نخواهد داشت. پارچه های مبل در جنس هاسی مختلفی در بازار وجود دارد  که باید با در نظر گرفتن کیفیت مدلی که با سلیقه تان  هماهنگ است را در  رنگی که با دکوراسیون محیطی که تصمیم دارید آن را قرار دهید همخوانی دارد انتخاب کنید. جنس پارچه مبل تختخواب شو در جنس چینی، ترک و ایرانی وجود دارد که باید با توجه به مرغوبیت مواد اولیه اش آن را برگزینید. برای آشنای بیشتر  با جنس پارچه مبل به  مقاله بهترین پارچه برای مبل  مراجعه کنید.

 

نحوه باز شدن مبل تختخواب شو

 

زمان خرید مبل تختخواب شو بعد از مد نظر قرار دادن نکاتی که به آن اشاره کردیم باید به نحوه ی باز و بسته شدن مبل  دقت کنید. این مورد نیز حالت های مختلف دارد برخی به صورت اتوماتیک باز می شوند، برخی نیز باید تمام بخش های آن را برای باز کردن حرکت دهید و بعضی از آنها حالت تکیه گاه و دسته هایش ثابت و بقیه قسمت هایش به حالت کشویی باز می شوند. باید مدلی که برای شما راحت تر است با در نظر گرفتن بودجه تان انتخاب کنید وحتما قبل از خرید چندین بار آن را باز و بسته کنید و اگر به صورت روان باز می شدند برای خرید نهایی انتخابش کنید.

 

کیفیت اسفنج مبل های تختخوابشو

 

علاوه بر کیفیت کلاف و پارچه باید به کیفیت اسفنج آن نیز توجه کنید زیرا اگر جنس مناسبی نداشته باشند خیلی زود فرو می رود و حالت آن عوض می شود و در آن صورت علاوه بر ظاهر نازیبا هنگام  خوابیدن روی آن بدنتان اذیت می شود. مخصوصا در مبل های تختخواب شو به دلیل استفاده از آن زمان خواب و بیشتر بودن تایمی که روی آن استفاده می کنید استحکام اسفنج ها بسیار اهمیت دارد.

تختخوابشو های فنری نسبت به اسفنجی حساس تر هستند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند و در انتخابش توجه داشته باشید اگر قصد دارید زیاد از آن استفاده کنید مدل های اسنفجی برایتان مناسب تر است. در خرید مبل های تختخواب شو مدل هایی که اسفنج آن ها از کلاف جدا شوند مناسب تر می باشد زیرا در صورت فرو رفتن و آسیب دیدن می توانید بدون هزینه ی کلاف دادن آن را ترمیم کنید و سالهای سال از همون کلاف با ظاهری زیبا و تازه استفاده کنید.

 

نحوه نگهداری مبل تخت خواب شو

 

نحوه نگهداری مبل تخت خواب شو

 

بعد از بررسی مبل های تختخواب شو و انتخاب مدل مورد نظر و مناسبتان آن را تهیه کردید کار شما تمام نشده و شما باید در نگهداری از آنها نیز مواردی را توجه کنید تا مبل تختخوابشو شما مدت زمانی بیشتری برای شما کار کند.

 • بهتر است از یک رو مبلی روی آن استفاده کنید تا در اثر نشستن و خوابیدن روی آن پرزهای رو مبلی از بین نرود. می توانید از یک پارچه نخی هم استفاده کنید تا از نشستن گرد و خاک روی آن و نفوذ به بافتش جلوگیری کنید.
 • آن را در محل مناسبی در منزل قرار دهید تا هنگام باز و بسته کردن فضای کافی داشته باشد و به بدنه ی کلاف آسیبی نرسد.
 • سعی کنید در چیدمان دقت کنید تا بدنه ی پارچه و چوب آن در معرض نور مستقیم آفتاب نباشد.
 • حتما در فواصل زمانی کوتاه آن را تمیز نمایید تا گرد وخاک به داخل بافت پارچه نرود.
 • به محض دیدن کثیفی یا لک آن را همان لحظه تمیز نمایید تا قدیمی نشود زیرا لک ها با قدیمی شدن ماندگا تر می شوند و سخت تر تمیر خواهند شد.
 • به باز و بسته کردن آن کاملا دقت کنید تا این کار را به درستی انجام دهید، زیرا کوچک ترین اشتباهی باعث آسیب دیدن کلاف مبل تختخوابشو خواهد شد.
 • هر چند که مبل تختخوابشو به جالت تخت در می آید میتوان از آن برای استراحت و خوابیدن استفاده کرد ولی با این حال اگر زیاد از حد از آن استفاده کنید به مبل آسیب می رسد زیرا استحکام تخت خواب را ندارد. تخت خواب صرفا برای خواب طراحی شد ولی مبل تختخوابشو مبلی است که به حالت تخت در می آید.
 • هنگام خرید وزنی که مبل تختخوابشو تحمل می کند را جویا شوید تا در مان استفاده آن را مد نظر قرار دهید.
 • از باز کردن و پریدن کودکان روی تشک های آن جلوگیری کنید زیرا باعث خرد شدن اسفنج درون آن خواهد شد.
 • برای تمیز کردن پارچه مبل سعی کنید از جارو برقی استفاده نکنید زیرا مکش جارو برقی به پارچه ی مبل آسیب می زند بهتر است هر از چندگاهی یک دستمال نم روی آن بکشید.

برای آگاهی بیشتر می توانید مقاله  اشتباهات رایج در نگهداری مبل  را نیز مطالعه کنید.

 

نتیجه گیری

 

امروزه استفاده از مبل های تختختوابشو بسیار رواج پیدا کرده است زیرا استفاده از انها بسیار راحت می باشد و شما به عنوان مبل و تخت خواب می توانید از آن استفاده کنید. همچنین به دلیل تغییر حالت و جمع شدن فضایتان را مدیریت می کنید. مبل های تختخوابشو مدل های مختلفی دارد که شما می توانید با توجه به نکاتی که در طول مقاله به آن اشاره کردیم با در نظر داشتن بودجه تان مدلی که مناسب تان می باشد را انتخاب نمایید. بعد از خرید نیز با رعایت مواردی که درنگهداری آن موثر است می توانید مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *